Deklaracja dostępności
Nieodpłatna pomoc prawnaO G Ł OS Z E N I E Udzielanie porad prawnych w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie miasta Chełm tj. Plac Niepodległości 1, I piętro, pokój 142, od dnia 01 czerwca 2021 r. świadczone będzie w formie bezpośredniej. W związku z zagrożeniem epidemicznym osobiste udzielanie porad prawnych w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie miasta Chełm tj. Plac Niepodległości 1, I piętro, pokój 142 do dnia 30 maja 2021 r. zostaje zawieszone. Na podstawie art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020r. poz. 2232 z późn zm.) w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii albo wprowadzenia stanu nadzwyczajnego udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może odbywać się za pośrednictwem porozumiewania się na odległość oraz poza lokalem. W tej sytuacji nie jest Poradę prawną można uzyskać za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail). Więcej informacji oraz rejestracja na porady prawne pod numerem telefonu 698 740 865.
Nieodpłatna pomoc prawna na obszarze miasta Chełm Kto może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej: Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej z dnia 5 sierpnia 2015 r. (Dz.U. 2020, poz. 2232) nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku. Forma zapisu na wizytę w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej: Termin wizyty ustalany jest: a) telefonicznie pod nr: 698 740 865 w godzinach pracy Urzędu Miasta Chełm, tj. od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), tj.: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. od 7:30 do 15:30, wtorek w godz. od 8.30 do 16.30. b) za pośrednictwem komunikacji elektronicznej: moduł umożliwiający zapisy na porady przez beneficjentów pomocy. Aby umówić wizytę lub poradę na odległość należy kliknąć w baner: Następnie należy wybrać: województwo i powiat. Kolejno na ekranie pojawią się: a) porady i mediacje świadczone w punktach – rezerwacja terminu porady, w związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą COVID-19 wizyty rejestrowane są, co godzinę. b) w sytuacjach wyjątkowych wynikających z przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim lub innych uregulowań, a także dla osób z trudnościami w poruszaniu się i komunikowaniu się, przewidziano dodatkowe formy usług, tj. porada na odległość, porada poza punktem. Bliższe informacje pod nr tel.: 698 740 865. W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą COVID-19 wizyty rejestrowane są, co godzinę. W przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii albo wprowadzenia stanu nadzwyczajnego ma zastosowanie art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. 2020 r., poz. 2232). Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się poza kolejnością. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej usytuowane są:
ankieta do pobrania: opinia osoby uprawnionej o udzielonej pomocy
Informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla osób korzystających z nieodpłatnej pomocy prawnej Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa E-Poradnik - upadłość konsumencka 2019 karta informacyjna poradnictwa - nieodpłatna pomoc prawna karta informacyjna poradnictwa - mediacjakarta informacyjna poradnictwa - mediacja
|